Kryštof & Karolína

dvojčata

Tihle dva nepředstavují pár v pravém slova smyslu, přesto do této kategorie bezesporu náleží. Sedmiletá dvojčata Kryštof a Karolína pro mě představovali příjemnou výzvu. Pokud nepočítám novorozené človíčky, do doby než jsem potkal tyto dvojčata jsem děti nefotil. Schůzka byla domluvená na jednou říjnovou neděli v krásné lokalitě Devět mlýnů kousek od staré vinice Šobes. Místo jsme vybrali na základě společné diskuze, dvojčata ho mají rádi, stejně jako já a navíc je příjemně fotogenické.

Před našim setkání jsem si připravil krátký seznam póz a druhů fotografií, který by mohl dobře reprezentovat dvojčata a jejich vztah. Měl jsem poměrně jasnou představu jak by mohlo celé focení proběhnout. Myslím, že cca 20 minut po tom, co jsme se pustili do focení, jsem se musel své představy vzdát. Klára s Kryštofem byli plní energie, která byla ještě umocněna krásným podzimním počasím a místem, takže zastavit je na chvíli pro nějakou statickou pózu bylo v podstatě nemožné.

Nezbývalo než přistoupit na jejich hru a snažit se zaznamenat jejich prožívání světa. Kryštofa ze všeho nejvíce zajímal sběr krásně barevného listí, šípků a šišek, Karolínu ochutnávání právě dozrávajících slaďoučkých hroznů. Fotek nakonec vzniklo více než 50 a mám pocit, že pro všechny zůčastněné to bylo příjemně strávené nedělení odpoledne.

 

 

Categories
Páry